A megfelelő iroda kialakítására érdemes időt fordítani, hiszen olyan helyiségről van szó, amely hosszú távra szól, emellett pedig vállalkozásunk vagy cégünk jellegét is közvetíteni hivatott. Bár sokszor kifizetődőnek bizonyulhat szakemberre, profi segítségre bízni a lakberendezéssel járó nehézségeket, ezzel a néhány tippel elkerülhetjük a legjellemzőbb hibákat.
Érdemes listát készíteni minden olyan alapvető bútorról és kiegészítőről, amely nélkülözhetetlen a mindennapok és az elérni kívánt imázs szempontjából. Ezután pedig társítsunk az egyes tételekhez egy becsült árat, így az esetleges, váratlanul felmerülő igények esetén sem kell, hogy kellemetlen meglepetések érjenek minket.
Egy dizájn kialakításakor az első lépés a tervezés. Kifizetődőnek fog bizonyulni, ha a lehető legtöbb időt tervezéssel töltjük, és elmélkedünk a tervezett benyomás koncepcióján.
Már az elejétől kezdve gondolkozzunk lehetőleg színösszeállításokban, illetve a különféle stílusok ötvözésében! Egy antik, vintage stílusú darab például szokatlan, de éppen ezért figyelemfelkeltő hatással lesz egy jellemzően modern bútorokkal berendezett irodahelyiségben.
A megfelelő mennyiségű és minőségű világítás elhanyagolhatatlan, főleg egy irodában, ahol a kreatív és hatékony munka zálogaként funkcionál.
Bár manapság a stílusok eklektikus keverése melegen ajánlott, törekedjünk mégis egyfajta egyensúly és kohézió megteremtésére, mivel ha túl sokféle stílusú bútort és kiegészítőt zsúfolunk egy légtérbe, a hatás inkább zavaró és bizonytalan lesz, mintsem esztétikus.
Válasszunk egy színt vagy egy mintát, amely több bútoron vagy kiegészítőben meg fog jelenni, így a berendezett helyiség egy meglévő koncepcióról fog árulkodni.
A képeket ne lógassuk túl magasra! Az adott kép, poszter vagy fénykép közepe mindig legyen körülbelül szemmagasságban.