Az utóbbi években egyre inkább növekszik a környezettudatos munkahelyek kialakítása iránti igény. Az irodák rengeteg ember életében töltenek be hatalmas szerepet, hiszen a legtöbben idejük nagy részét egy adott munkakörnyezetben töltik. Valamint az sem elhanyagolható probléma, hogy a gazdaság által felhasznált anyag- és energiafogyasztás mintegy 40%-a is az irodák fenntartásával jár. A munkakörnyezet fejlesztése tulajdonképpen a fenntartható fejlődéshez való hozzájárulás egy formája a szervezetek szintjén. Ez a hozzáállás pedig egyfelől lakóhelyünket védelmezi és teszi élhetőbbé, másfelől csökkenti a vállalatok kiadásait is.
Az ilyen irodáknak az úgynevezett zöld vagy fenntartható épületek adnak helyet, melyek a 20. század hatvanas éveiben jelentek meg először. Ezek az épületek úgy lettek tervezve, hogy energia-hatékonyak legyenek, vagyis minél kevesebb meg nem újuló energiát fogyasszanak. Az olaj árának hirtelen emelkedésével a hetvenes években még inkább megnőtt a zöld irodaházak iránti igény, napjainkban pedig egyre inkább alapvetővé válik olyan irodák kialakítása, melyek a megújuló enegriaforrások használatára épülnek. És bár a fenntarthatóság alapelvei mindenütt azonosak, a kivitelezés különbözhet a világ minden táján, hiszen a zöld épületek megvalósításakor törekedni kell az adott, szűkebb térségben fellelhető természetes és környezetbarát alapanyagok felhasználására.
Az ilyen épületek létrehozásakor a benne tevékenykedő emberek egészsége, valamint annak védelme is kulcsfontosságú. A zöld irodaházak tervezői a természetes fény beengedésére is koncentrálnak, ugyanis azzal – amellett, hogy bizonyítottan pozitív hatással van a szervezet pszichés folyamataira – csökkenteni lehet az energiafogyasztás egyik formáját. A fenntarthatóság másik fontos komponense az egészséges levegő, melyet többek között az építéshez felhasznált anyagokkal tudnak lehetővé tenni. Ugyanakkor az irodában elhelyezett cserepes növények és virágok is nagyban hozzá tudnak járulni az irodai levegő frissen tartásához.
A következő eleme a zöld épületeknek az újrahasznosítás, melyet a nem speciálisan tervezett irodák üzemeltetői vagy bérlői is tudnak alkalmazni. Ennek jegyében célszerű újrahasznosítható termékeket vásárolni, illetve a hulladékot szelektíven gyűjteni. Ezenkívül érdemes például az általunk használt tisztítószerek összetevőire is ügyelni: lehetőleg azokat vásároljuk, amelyek nem tartalmaznak a környezetre káros hatóanyagokat.
A FirstClients irodák kialakításánál – ahogy azt nevük is mutatja – az ügyfelek igényeit veszik elsősorban figyelembe. A nagy üvegfelületek mögött helyet kapó, ergonomikus bútorokkal berendezett irodákat például úgy tervezték meg, hogy ne csak professzionális atmoszférát, hanem harmonikus környezetet is teremtsenek!